Slubne

Slubne

Suknia ślubna może być zarówno pamiątką, przekazywaną w rodzinie z pokolenia na pokolenie, jak i naszym własnym wyborem, który pasuje do naszego gustu i osobowości.

Czym warto kierować się wybierając suknię ślubną? Przede wszystkim głosem serca, tym, co nam się podoba, ale także zdrowym rozsądkiem. Czarna lub za krótka suknia ślubna może wzbudzić kontrowersje, a nam, za kilka lat, wydać się totalnie nietrafionym czy niepraktycznym pomysłem.adwokat rozwody gdańsk

Biała suknia pojawiła się dopiero w wieku XVIII, początkowo białe suknie nosiły panny młode z klasy średniej i arystokracji. Wcześniej wybierano takie kolory, które dzisiaj uchodzić mogą za odważne – na przykład czerwień. W Meksyku nadal jednym z najpopularniejszych kolorów sukien ślubnych jest czerń, jednak w tym przypadku jest to związane z tym, że kolor biały to w tamtejszej kulturze kolor żałoby. Kolor sukni możemy dobierać według własnych upodobań, a także dopasowywać do swojej urody. W tak zwanej „absolutnej bieli” najlepiej wyglądają panny młode o ciemnej karnacji. Większość kobiet wygląda jednak lepiej w diamentowej bieli, która nie posiada kredowego zabarwienia. Popularny kolor ecru, który na fotografiach wydaje się kremowy, także pasuje do większości typów urody – zarówno do jasnych włosów i cery, jak i do „średniej” cery i włosów. Kolor ten nie pasuje osobom z oliwkową i różową cerą. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze, abyśmy dobrze czuły się w sukni.

Wybierając suknie możemy też przebierać w dostępnych na rynku krojach. Jednym z bardziej klasycznych wzorów jest suknia w kształcie litery A. Wiele kobiet, nie lubiących zdobień czy rozkloszowanych dołów, wybiera prostą suknię do ziemi. Panny młode preferujące nieco więcej szaleństw a wybrać mogą rozszerzającą się ku dołowi princessę, długą suknię w stylu empire czy podkreślającą kształty syrenę.

– autor artykułu