Slubne

Slubne

Suknia ślubna może być zarówno pamiątką, przekazywaną w rodzinie z pokolenia na pokolenie, jak i naszym własnym wyborem, który pasuje do naszego gustu i osobowości.

Czym warto kierować się wybierając suknię ślubną? Przede wszystkim głosem serca, tym, co nam się podoba, ale także zdrowym rozsądkiem. Czarna lub za krótka suknia ślubna może wzbudzić kontrowersje, a nam, za kilka lat, wydać się totalnie nietrafionym czy niepraktycznym pomysłem.

Biała suknia pojawiła się dopiero w wieku XVIII, początkowo białe suknie nosiły panny młode z klasy średniej i arystokracji. Wcześniej wybierano takie kolory, które dzisiaj uchodzić mogą za odważne – na przykład czerwień. W Meksyku nadal jednym z najpopularniejszych kolorów sukien ślubnych jest czerń, jednak w tym przypadku jest to związane z tym, że kolor biały to w tamtejszej kulturze kolor żałoby. Kolor sukni możemy dobierać według własnych upodobań, a także dopasowywać do swojej urody. W tak zwanej „absolutnej bieli” najlepiej wyglądają panny młode o ciemnej karnacji. Większość kobiet wygląda jednak lepiej w diamentowej bieli, która nie posiada kredowego zabarwienia. Popularny kolor ecru, który na fotografiach wydaje się kremowy, także pasuje do większości typów urody – zarówno do jasnych włosów i cery, jak i do „średniej” cery i włosów. Kolor ten nie pasuje osobom z oliwkową i różową cerą. Warto jednak pamiętać, że najważniejsze, abyśmy dobrze czuły się w sukni.

Wybierając suknie możemy też przebierać w dostępnych na rynku krojach. Jednym z bardziej klasycznych wzorów jest suknia w kształcie litery A. Wiele kobiet, nie lubiących zdobień czy rozkloszowanych dołów, wybiera prostą suknię do ziemi. Panny młode preferujące nieco więcej szaleństw pompy ciepła gruntowe Dimplexa wybrać mogą rozszerzającą się ku dołowi princessę, długą suknię w stylu empire czy podkreślającą kształty syrenę.

http://www.detektywitrojmiasto.pl
– autor artykułu